Bir Destandır Çanakkale…

 

Hayat Eğitim Kurumları, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da, Çanakkale Zaferi’nin önemini vurgulamak için “Bir Destandır Çanakkale” konulu bir resim ve şiir yarışması düzenledi. Yarışmanın ödül töreni, 16 Mart’ta, Leyla Gencer Sahnesi’nde gerçekleştiridi.

Hayat Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ve son başvuru tarihi 2 Mart olan, “Bir Destandır Çanakkale” konulu şiir ve resim yarışması, Ankara genelindeki 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden yoğun ilgi gördü ve yaklaşık 600 ilköğretim okulundan yüzlerce eser yarışmaya katıldı. 1915 yılında bütün dünyaya haykırdığımız “Çanakkale Geçilmez” sözünü 97 yıl aradan sonra yüreklerimizde yeniden hissetmek üzere Hayat Koleji tarafından düzenlenen yarışmanın ödülleri, 16 Mart tarihinde, Leyla Gencer Sahnesi’nde muhteşem bir tören ile sahiplerini buldu.

Makro, Bende, Yayla Bakliyat, Ülker, Sende ve Nestle markalarının sponsorluğunda düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere birbirinden güzel ödüller verilecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilere iki ayrı kategoride verilen olan ödüller şöyle:

1. Netbook

2. Yarım Altın

3. Çeyrek Altın

4.-6. MP4

7.-10. MP3

11.-20. Hediye Paketi

 

Leyla Gencer Sahnesi: Bağdat Caddesi No: 16 Gimat/Macunköy (İl Sağlık Müdürlüğü Yanı)