Makro Satranç Sporunu Destekliyor…

 

Hayat Eğitim Kurumları ve Makro’dan 10. Altınşah Türkiye Geneli Ödüllü Satranç Turnuvası

 

Kurulduğu günden bu yana eğitimde satrancın önemine sonuna kadar inanmış, okulda satrancı ders olarak kabul etmiş, spor kulübü bünyesinde oluşturduğu takımlarıyla Türkiye Kulüpler Şampiyonalarına katılmış, Türkiye ve Avrupa şampiyonlarını bünyesinde barındıran Hayat Eğitim Kurumları, geleneksel hale getirdiği Altınşah Satranç Turnuvası’nın 10.’sunu

Ankara Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

 

Hayat Eğitim Kurumları’nın; her yıl Makro ana sponsorluğunda, Türkiye Satranç Federasyonu ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği Türkiye Geneli Altınşah Ödüllü Satranç Turnuvası, kategorisinde Türkiye’nin en büyük katılımının gerçekleştiği, en uzun soluklu ve en çok ödülün verildiği turnuva olma özelliği taşıyor.

Altınşah Satranç Turnuvası, ilk kez 2003 yılında Ankara genelinden 150 öğrencinin katılımıyla düzenlendi ve her geçen yıl turnuvaya ilginin artmasıyla katılımcı öğrenci sayısı binleri buldu. Turnu va bu yıl 51 ilden 7-14 yaş arası yaklaşık 1.600 ilköğretim öğrencisinin katılımıyla gerçekleştiridi.

Gelenekselleşen Altınşah Satranç Turnuvası, geçtiğimiz dokuz yıl boyunca, satranç tutkunu binlerce ilköğretim öğrencisini, anne-babaları ve antrenörleri ile birlikte aynı heyecanla, aynı amaç için buluşturdu. Bu yıl 10.’su düzenlenen turnuva da aynı heyecana sahne oldu.

Bu yıl turnuvada; kızlarda 3 ve genelde 4 olmak üzere 7 ayrı kategoride yapılan  yarışmalar sonucunda, toplam 110 sporcuya Tablet PC, İpad, Mp3 çalar, Yarım  ve  Çeyrek altından oluşan ödüller verildi.