BAKANLIĞIN KADINA ŞİDDETE HAYIR PROJESİNE MAKRO’DAN DESTEK

 

Yüzde 100 Türk sermayesiyle kurulmuş olma özelliğiyle öne çıkan perakende marketler zinciri Makro, sosyal sorumluluk konusundaki hassasiyetiyle gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor. Makro, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere desteğini esirgemiyor. Makro, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 5 milyon adet Makro poşetine bastırdığı sloganlarla kadına yönelik şiddetin son bulmasına destek oluyor.

 

5 Ayrı Slogan Makro Poşetlerinde

Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in kadına yönelik şiddetle mücadelenin toplumun tüm kesimleriyle yapılması gerektiği çağrısına Türkiye’nin marketi olarak sessiz kalmadıklarını belirterek şunları söyledi:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5 ayrı sloganı Makro poşetlerine basarak başladık desteğe. ‘Evinize şiddet götürmeyin, ağzınızın tadı bozulmasın’, ‘Mutlu kadın, mutlu aile, mutlu bir toplum için şiddetten uzak duralım’, ‘Güçlü bir toplum için kadına yönelik şiddete hayır!’, ‘Kadına yönelik şiddet bir insanlık ayıbıdır’ ve ‘Kadına yönelik şiddete sıfır tolerans!’ başlıklı 5 ayrı mesajı 5 milyon adet Makro alışveriş poşetine bastırdık. Böylelikle mağazalarımızdan alışveriş yapan milyonlarca kişiye bu mesajı ulaştırmış olacağız.

 

500 Bin Dataya Bilgilendirme Maili

Şeref Songör ayrıca datalarında bulunan Makro Gold Card üyesi 500 bin mail adresine de bilgilendirme geçtiklerini hatırlatarak “bu ve buna benzer sosyal sorumluluk projelerinde Makro olarak yer almaya devam edeceğiz” dedi.