P&G, Makro işbirliğiyle beş ilde beş okulun spor salonlarını yenileyerek olimpiyat sporcusu olma yolunda ilerleyen çocuklara destek oluyor.

 

P&G ve Makro, okulların spor salonlarını yenileme projesi ile sporcu nesillerin yetişmesine katkıda bulunuyor

 

Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve Olimpiyat Oyunları ruhunu çocuklarla buluşturmak hedefiyle başlatılan “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na”  projesi kapsamında P&G ve Makro, Türkiye genelinde beş ilde beş okulun spor salonlarını yeniliyor. Proje kapsamında P&G ve Makro tarafından yenilenen Ankara Kent Kooperatif İlköğretim Okulu’nun spor salonu, protokolün de katılımı ile öğrencilerin hizmetine açıldı.

 

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları sponsoru Procter&Gamble (P&G), Türkiye’de Olimpiyat Oyunları bilincini geliştirmek ve Olimpik Hareketi yaygınlaştırmak için gerçekleştirdiği projelere Makro, ortaklığıyla bir yenisini daha ekliyor.

 

Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve Olimpiyat Oyunları ruhunu çocuklarla buluşturmak hedefiyle başlatılan “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na”  projesi kapsamında P&G ve Makro, Türkiye genelinde beş ilde beş okulun spor salonlarını yeniliyor.

 

Proje kapsamında P&G ve Makro tarafından spor salonu yenilenen Ankara Kent Kooperatif İlköğretim Okulu’nda bir toplantı düzenlendi. Ankara Kent Kooperatif İlköğretim Okulu’nda yenilenen spor salonunun açılışına Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zeki Eryücel, Kent Koop Mahallesi Muhtarı Şükran Ayaz, P&G Türkiye Marka Operasyonları Direktörü Tuba Altunterim ve Makro Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör katıldı.

 

‘Hedefimiz sporla büyüyen nesillere destek olmak’

Açılış törenine katılan P&G Türkiye Marka Operasyonları Direktörü Tuba Altunterim, P&G’nin daha fazla yaşamı iyileştirme amacı doğrultusunda çalıştığını ve “Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na” projesi ile çocukların yaşamlarını spor yoluyla iyileştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Altunterim, P&G’nin Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile 10 yıllık işbirliği anlaşması imzalayarak Olimpiyat Oyunları’nın sponsoru olduğunu ve Türkiye’de spor ve Olimpiyat Oyunları ruhunu canlandırmak için girişimde bulunduklarını ifade etti ve şöyle devam etti:

“Okulumdan Olimpiyat Oyunları’na” projesi kapsamında Makro ile beraber olimpiyat sporcusu olma yolunda ilerleyen çocuklara destek olmayı hedefliyoruz. Makro işbirliğiyle tüketicileri de aktif olarak projemizin bir parçası haline getirdik. Makro marketlerde P&G ürünlerinden satın alan tüketiciler, beş okulun spor salonlarının yenilenmesine katkıda bulundular. Sporla büyüyen nesillere destek olmak amacıyla yola çıktığımız bu projede en büyük arzumuz, çocuklarımızın okul çağında düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmalarına ve daha özgüvenli, sosyal, başarılı ve sağlıklı bireyler olarak hayata atılmalarına katkı sağlayabilmek”.

 

‘Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir'

Proje ortağı Makro Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, P&G ile böyle bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Makro ve P&G’nin uzun yıllardır iş ortağı olduklarını belirten Songör sözlerine şöyle devam etti: “Her iki kurum da tüketicilerin yaşamlarını iyileştirmek ve toplumun yararını gözetmek gibi ortak bir vizyona sahip. Bu bakış açısı ile her iki şirket arasında doğan sinerji projemize güç verdi. P&G ile birlikte ülkemizin geleceği çocuklarımızın hayatlarını iyileştiren bir proje içinde olmaktan dolayı mutluyuz. Makro olarak başkentte başladığımız başarı serüvenimizde yine başkentteki bir okula destek olmak da ayrıca bir gurur kaynağı”.

 

Ankara Kent Kooperatif İlköğretim Okulu’nda düzenlenen açılış töreninin ardından yenilenen spor salonunda, okulun öğrencilerinden oluşan ve Türkiye ikinciliği bulunan hentbol takımı, izleyicilere keyifli bir gösteri maçı sundu.