P&G ve Makro, ‘1 paket = 1 destek’ kampanyasıyla okulların teknoloji ve spor ekipmanını yeniliyor

 

        Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve Olimpiyat Oyunları ruhunu çocuklarla buluşturmak hedefiyle başlatılan “Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına”  projesi kapsamında P&G ve Makro, “1 paket = 1 destek” kampanyası ile Türkiye genelinde beş ilde beş okulun teknoloji ve spor ekipmanını yeniliyor. 1 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye’deki Makro marketlerden Makro Kart Gold ile P&G ürünü alışverişi yapan tüketiciler, kampanyaya destek olma fırsatı yakalayacak.

 

Dünya tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirmek amacıyla çalışan P&G, 2010 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile geniş erişimli bir ortaklığa imza atarak Olimpiyat Oyunları’nın global sponsoru oldu.

Türkiye’de Olimpiyat Oyunları bilincini geliştirmek ve Olimpik Hareketi yaygınlaştırmak için projeler yürüten P&G, 2012’den beri Makro ortaklığıyla “Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına” projesini yürütüyor. Türkiye’de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmek ve Olimpiyat Oyunları ruhunu çocuklarla buluşturmak için başlatılan “Okulumdan Olimpiyat Oyunlarına” projesi kapsamında P&G ve Makro, Türkiye genelindeki okulların spor ekipmanını yeniliyor.

Olimpiyat sporcusu olma yolunda ilerleyen çocuklara destek olma amacıyla yürütülen proje kapsamında bu yıl okulların spor ekipmanının yanı sıra teknoloji ekipmanı da yenilenecek. Bu amaç etrafında ‘1 paket = 1 destek’ kampanyasını başlatan P&G, Makro Marketler Grubu ile beraber tüketicileri de okullara destek olmaya çağırıyor. 1 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye’deki Makro marketlerden Makro Kart Gold ile P&G ürünü alışverişi yapan tüketiciler, ülke çapındaki beş okulun teknoloji ve spor ekipmanının yenilenmesine katkıda bulunma fırsatı yakalayacak. P&G kampanyaya Ariel,  Ace, Alo, Blendax, Duracell, Fairy,  Gillette, Head&Shoulders, Ipana, Koleston, Oral-B, Orkid, Pantene, Prima, ve Wella Professional markalarıyla katılıyor.

Projenin uygulanacağı okullar; Kırıkkale Namık Kemal Ortaokulu,    Kayseri Develi Turan Köylüoğlu İlköğretim Okulu, 23 Nisan Ortaokulu,  Samsun Canik Türk Telekom Lisesi ve   Konya Meram SareÖzkaşıkcı Yatılı Bölge Ortaokulu