Kurumsal

MAKRO MARKET A.Ş.

 Makro Market, organize ve modern bir anlayışla, üretici ve müşterilerine kaliteli hizmet vermek için 1991 yılında, Songör ailesi tarafından kuruldu. Zaman içinde, gelişime açık, yenilikçi yaklaşımının yanı sıra nitelikli insan gücü, yeni teknolojileri takip eden yapısı, yönetim stratejileri ve planlı hedefleri ile büyüdü. Ulusal bir perakende markası olarak 25 yılı geride bırakan Makro Market, en sağlıklı ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerine sunarak ve en iyisini yapma felsefesinden taviz vermeden büyümeye devam ediyor.

 Merkezi Ankara’da bulunan Makro, bir aile şirketi olup 6 ortaklı bir yapıdan oluşuyor. Türkiye’nin %100 yerli sermayeli en büyük gıda perakende markası olarak, bugün 7 ayrı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 15 ilde, 236 mağazaya sahip olan Makro Market, 205.188 metrekare müşteri alanı ve 6500 personeliyle, yılda 100 milyonun üzerinde müşterisine hizmet veriyor. 

 Makro Market’in Kurucusu Şeref Songör, Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu kurarak ülkemiz perakendeciliğinin güçlü ve etkin bir şekilde yapılanması çalışmalarında bulundu. Böylece sektörde toplam kalitenin gelişmesine de katkı sağladı. Organize perakendenin gelişmesi, kayıtlı ve kurallı olması için öncü projelere imza atan Makro Market, bu çalışmalarını sürdürüyor.

 Pek çok kategoride özel markalı ürünleri bulunan Makro Market, müşterilerine kalite ve uygun fiyatı bir arada sunuyor. Makro, Uyum, Pasterya, Köytür Tarım, Köytür Süt ve Ürünleri, Bende, Bendella, Uyumurta, Benim Kasap, Prican, Ödül, Nazar, Pripak ve Prisoft markalarıyla Makro müşterilerine hizmet veren Makro Market, ürün gamına yenilerini eklemeye devam ediyor.

2016 yılı itibariyle, www.marketsepeti.com.tr ile e-ticaret kanalından da müşterilerine hizmet vermeye başlayan Makro Market, Ebay Türkiye yönetiminde yer alan GittiGidiyor’un süpermarket kanalı ile de tüm Türkiye’ye ürün gönderimi yapıyor.

 

Kuruluş yılı: 1991
Genel Müdürlük: Ankara
Bölge Müdürlükleri: Ankara, İstanbul, Konya, Samsun, Kayseri, Antalya, Mersin
Mağazası bulunan iller: Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Samsun, Yozgat, Ordu, Tekirdağ
Ürün Grupları: Gıda, Gıda-Dışı ve Hızlı Servis Gıda