Makro’dan "pek pratik" bir konsept Makro Pratik

Makro’dan "pek pratik" bir konsept Makro Pratik

 

“Bu Ülkenin Marketi” sloganıyla bu yıl 25. yılını kutlayan Makro, gıda perakendeciliği sektöründe verdiği kaliteli hizmetini, inovatif yatırımlarıyla sürdürüyor. Türkiye’de pek çok ilke imza atan perakende zinciri, şimdi de müşterileri için alışverişi daha da pratikleştirecek olan “Makro Pratik” konseptini hayata geçiriyor. “Pratik” konseptli ilk mağaza, 7 Mayıs tarihinde, Ankara-Şentepe’de açıldı.

 

 

Gıda perakendeciliği sektöründeki hizmetlerini, yeni mağaza ve üretim tesisleri, altyapı projeleri ve teknoloji hamleleriyle her geçen gün geliştiren Makro, ilklere imza atmayı sürdürüyor. “Bu Ülkenin Marketi” sloganıyla müşterilerine her daim en taze ve kaliteli ürünleri sunan Makro, müşterilerinin hayatını ve alışveriş olanaklarını kolaylaştıracak hamleler de gerçekleştiriyor. Hayata geçirdiği yeni mağaza konseptiyle farkını ortaya koyan Makro, “Pratik” konseptli mağazalarıyla hesaplı, kaliteli ve pek pratik alışverişin adresi olmaya hazırlanıyor.

 

Makro Pratik nedir?

Makro Pratik mağazaları sayesinde, Makro konseptine uygun büyüklükte metrekareye sahip mağazaların bulunmadığı önemli mahalle ve caddelerde, tüketicilerin kaliteli hizmet ve uygun fiyatla buluşturulması hedefleniyor. Bu konsept ile yeni bölgelerde de yer alabilecek olan Makro, küçük metrekarelerde müşterilerinin sigara ve manav ürünleri ihtiyaçlarını da karşılamayı hedefliyor. Taze sebze ve meyvenin yanı sıra, pazar lideri markalar ve Makro’nun Private Label ürünleri, çok uygun fiyatlarla ‘Makro Pratik’lerde bulunacak.

Açılacak olan yeni mağazalar, 1700 ürün çeşidiyle, en fazla 300 metrekarelik alanlarda hizmet verecek ve bu mağazalarda, mağaza sorumluları dahil olmak üzere altı çalışan istihdam edilecek.

 

Makro müşterileri Pratik konseptini pek sevdi

Makro, ilk Pratik mağazasını, 7 Mayıs tarihinde, Ankara-Şentepe’de açtı. En uygun fiyatlarla Şentepe halkına hizmet verecek olan mağazanın açılışına, Makro müşterileri yoğun ilgi gösterdi.

Barıştepe Mahallesi, Piri Caddesi, Hilal Apartmanı, No:29/37, Şentepe, Yenimahalle-Ankara adresinde bulunan Şentepe Pratik mağazası, 205 metrekare alanda, 6 personeli ve 2 kasasıyla, Makro müşterilerine hizmet veriyor.

Makro, yaz ayları boyunca, Pratik konseptli yeni mağazalar açmaya ve Makro Pratik rahatlığını daha fazla müşterisine ulaştırmaya devam edecek.