MAKRO’DA KURBAN SATIŞLARI BAŞLADI…


Dinimiz için en kutsal günlerden biri olan Kurban Bayramı yaklaşıyor. Bu yıl 24 Eylül günü Kurban Bayramı’na kavuşacağız ve şimdiden hepimizi tatlı bir telaş sardı. Makro, 6 yıldır olduğu gibi bu yıl da telaşınızı en aza indiriyor ve Ankara’nın en modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi’ni Ankara halkının hizmetine sunuyor.

Her sene olduğu gibi içimizi "Kurbanı nereden alacağız?" endişesi sardı bile. Ankara halkı bu konuda çok şanslı. Çünkü Makro, Ankara’nın en modern Kurban Satış ve Kesim Tesisi’ni bu yıl da müşterilerinin hizmetine sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda Makro’dan kurbanlıklarını alan ve kesen Makro müşterileri, aldıkları hizmetten son derece memnun kaldılar. Bu yıl da Makro, bu tesisinde kurban satış hizmetine başladı. Makro Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, cami, şadırvan, tuvalet ve lavabo gibi pek çok imkanın yanı sıra, Makro’nun zengin ikramları da Makro müşterilerini bekliyor olacak. Makro müşterileri, kendilerine ayrılan özel alanda, kesim randevularının olduğu saate kadar çaylarını içip Makro’nun sunacağı ikramların tadını çıkarabilecek.

Saray Mahallesi, Gıdacılar Caddesi, Kazan-Ankara adresinde bulunan Makro Kurban Satış ve Kesim Tesisi, 20 dönümlük arazi üzerine kurulu, son derece modern ve yüzlerce küçükbaş ve büyükbaş hayvan kapasitesine sahip. Tesiste, hem sağlıklı hem de her bütçeye uygun büyük ve küçükbaş kurbanlıkların satışlarına başlandı. Makro’da Kıvırcık cinsi küçükbaş kurbanlıkların kilogramı 16,90 TL’den, Karaman cinsi küçükbaş kurbanlıkların kilogramı 15,90 TL’den, büyükbaş kurbanlıklar ise kilogramı 18,90 TL’den alıcı buluyor. Ayrıca tesiste, 625 TL’lik tek çeşit kurbanlıklar da alıcılarını bekliyor.

  “İSLAMİ VE HİJYENİK KESİM”

Makro, 20 dönümlük arazi üzerine kurulan, yüzlerce büyükbaş ve küçükbaş hayvan kapasitesine sahip Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, kurbanlıkları küspesiz özel besi ile besliyor. Veteriner hekim kontrolünden geçen kurbanlıklar, İslami ve hijyenik koşullara uygun olarak kesiliyor. Makro, il ve ilçe tarım müdürlüklerince düzenli olarak denetlenen tesislerinde müşterilerin bayram öncesi kurbanlıkları görebilecekleri alanlar da oluşturuyor. Bu alanlarda müşteriler, kurbanlıklarını seçiyor, işaretliyor ve alınan randevu saatinde kesimler, uzman eller tarafından gerçekleştiriliyor. Makro müşterileri, satın aldıkları kurbanları kesim tarihine kadar özel bakıcı ve veteriner hekim kontrolünün yapıldığı Makro Kurban Satış ve Kesim Alanı’na emanet edebilme imkanı da buluyor.