MAKRO’da KURBAN SATIŞLARI BAŞLADI

Makro’da canlı kurbanlık satışları başladı. Sağlıklı kurbanı nereden temin edeceğini düşünen, kesimini hijyenik ortamda ve İslami usullere uygun bir şekilde gerçekleştirmek isteyen Ankaralılar için en uygun adres “Makro Kurban Satış ve Kesim Tesisi”. 

 

Ayrıca Makro, bu yıl da bayram öncesi yoğun çalışan ve zaman problemi yaşayan müşterilerini unutmadı. Makro ve Uyum müşterileri; Ankara, Kırıkkale, Bolu, Konya, Karaman, Antalya, Mersin, Amasya, Samsun, Ordu, Kayseri, Malatya, Yozgat, İstanbul (Uyum), Tekirdağ (Uyum) da bulunan tüm Makro ve Uyum mağazalarında, Paketli Küçükbaş Kurbanlık hizmetinden faydalanıyor.

 

 

Bu yıl Kurban Bayramı 1 Eylül tarihine denk geliyor. Giderek daha sıcak günlere denk gelen Kurban Bayramı’nda en önemli konulardan biri, kurban kesiminin İslami şartlara uygun olarak hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi. Ankara halkı ise bu konuda çok şanslı... Eğer “Kurbanımızı nereden alacağız?”,  “Sağlıklı ve hijyenik koşullarda, nerede kesebileceğiz?” şeklinde sorularınız varsa, Makro sizin için en uygun ortamı ve en düşük fiyatları sunuyor. Makro’nun Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, kurbanlık dananın kg fiyatı 22,95 TL. Küçükbaş kurbanlıklar ise; Karaman cinsi kurbanlık koçun kg fiyatı 22,95 TL’den; Kıvırcık cinsi kurbanlık koçun kg fiyatı ise 23,95 TL’den Makro müşterilerine sunuluyor. Ayrıca Canlı Kurban satışlarında Halkbank Paraf karta özel %10 indirim avantajı sağlanıyor.

 

Paketli Küçükbaş Kurbanlıklar ise; tüm Makro ve Uyum mağazaları ile marketsepeti.com.tr online alışveriş sitesinde satışa sunuldu. Makro müşterilerinin vekâlet vermesiyle İslami şartlara uygun olarak kesilen kurbanlıklar, bayramın 2. günü, saat 19.00 itibariyle Makro ve Uyum müşterilerine teslim edilecek.  12 ve 16 kg karkas et ve yanında ciğeri ile teslim edilecek olan paketli küçükbaş kurbanlarda çeşitli kredi kartlarına kampanyalar mevcut: Halkbank Paraf Kredi kartına özel %10 İndirim, Yapı Kredi Cüzdan uygulamasına özel World kartlara 50 TL World puan, İş Bankası Maximum Kartlara özel 85 TL maxipuan avantajları Makro ve Uyum müşterilerine sağlanıyor.

 

Makro Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi

Makro’nun 20 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, kurbanlıklar küspesiz özel besiyle besleniyor. Veteriner hekim kontrolünden geçirilen kurbanlıklar, İslami ve hijyenik koşullara uygun olarak kesiliyor.

 

Makro, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerince düzenli olarak denetlenen tesislerde, müşterilerin bayram öncesi kurbanlıkları görebilecekleri alanlar oluşturuyor. Bu alanlarda müşteriler, kurbanlıklarını seçiyor ve işaretleniyor. Kurbanlıklar müşterilere verilen randevu saatinde, din görevlisi nezaretinde uzman kasaplar tarafından kesiliyor.

 

 Kurban Satış ve Kesim Tesisi’nde, cami, şadırvan, tuvalet ve lavabo gibi pek çok imkânın yanı sıra, zengin ikramlar Makro müşterilerini bekliyor.

 

Makro Canlı Kurban Satış ve Kesim Tesisi, İstanbul Yolu 26. Km. Saray Mahallesi, Gıdacılar Caddesi’nde hizmet veriyor. Ayrıntılı bilgi için 444 0 770.